Efekty

01/01
Przed/Po
więcej
przed po
Przed/Po
więcej
przed po
Przed/Po
więcej
przed po
Przed/Po
więcej
przed po
Przed/Po
więcej
przed po
Przed/Po
więcej
przed po

Historie pacjentów

01/01

Monika

Zabieg: Haluxy
Nazywam się Monika, mam 38 lata i jestem po korekcji haluksów obu stóp. Haluksy mam odkąd pamiętam, ale nigdy mnie nie bolały, dlatego na początku przeszkadzał mi tylko walor estetyczny i brak możliwości zakupu wymarzonych butów. Większość wizyt w sklepach obuwniczych kończyła się kolejną parą szerokich „człapaków”. Jednak od jakiś trzech lat zaczęłam odczuwać ból z różną intensywnością i zaczęłam poważnie rozważać operację. Przekopałam Internet wszerz i wzdłuż, naczytałam się „strasznych opowieści” o operacjach haluksów, to mnie jednak nie zniechęciło. Po długich poszukiwaniach wybór padł na doktora Michała Kniazia z EuroMediCare we Wrocławiu. Na pierwszej konsultacji Pan doktor przedstawił mi wszystkie dostępne opcje. Po wyborze metody zabiegu opisał go ze szczegółami, cierpliwie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Pobyt w klinice wspominam bardzo dobrze, przytulne sale oraz przemiły i fachowy personel, który był pomocny w każdej minucie pobytu. Stopy bolały przez pierwsze kilka nocy, ale ból był do zniesienia, bardzo szybko odstawiłam środki przeciwbólowe. Stopy były opuchnięte, ale myślałam, że będą wyglądały gorzej. Poza tym mimo szwów widać było, że stópki wyglądają pięknie. Z butami szybko się zaprzyjaźniłam, okazały się bardzo wygodne, po zwolnieniu chorobowym śmigałam w nich normalnie do pracy. Po 6 tygodniach zrobiłam zdjęcie RTG, zapadła decyzja o zdjęciu butów i przejściu na normalne obuwie. Przy dłuższym chodzeniu stopy puchły, ale regularnie stosowałam kompresy chłodzące i z każdym dniem było coraz lepiej. Obecnie jestem 9 miesięcy po operacji, mam swoje wzloty i upadki. Wiem, że wszystko wymaga cierpliwości i czasu, szczególnie powrót do pełnej sprawności, ale ani przez moment nie żałowałam mojej decyzji. Wszystkim jeszcze niezdecydowanym z czystym sumieniem mogę polecić Pana doktora i cały zespół EuroMediCare we Wrocławiu.

Anna

Zabieg: Haluxy

 Długo myślałam, że z moimi haluksami się zaprzyjaźniłam i taka "moja uroda". Miałam je od dziecka (wg mamy, pojawiły się już ok 5 r.ż.) i po prostu się przyzwyczaiłam. Nigdy nie nosiłam obcasów, często na lekcjach wf w szkole byłam kontuzjowana, bo krzywo biegałam. Problem nasilił się ok. 20 r.ż., kiedy ból zaczął pojawiać się po większej aktywności - wystarczyło potańczyć, iść na dłuższy spacer podczas wakacji lub na jednodniową wycieczkę w góry. W publicznych szpitalach odsyłano mnie z kwitkiem, że "nie jest jeszcze tak źle", a kolejki odstraszały. Po kolejnych 10 latach ból stawał się już nie do wytrzymania - stopy bolały cały czas, w tym na zmianę pogody. Aktywności fizycznej nie mogłam mieć już żadnej. Wystarczyło przejść się 3 km po parku, by nie przespać z bólu całej nocy i przez następne 2-3 dni leżeć w łóżku. Auta również nie mogłam już prowadzić dłużej niż 1h. W każdym z tych przypadków haluks "rósł" na ok 1-2 tygodnie, że miałam problemy z założeniem obuwia.

Postanowiłam coś z tym zrobić, sprawa była pilna. Po wielu konsultacjach u różnych ortopedów, z polecenia jednego z nich, trafiłam do dr Kniazia. Jak określił: "jak ktoś ma dobrze pani zrobić haluksy, to tylko on". Na pierwszej wizycie od razu wiedziałam, że trafiłam w dobre ręce. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone i ani sekundy nie czułam się zbywana, że "to tylko haluksy".

Operację na pierwszą nogę miałam 26.11.2020, na drugą 15.03.2021. W obu przypadkach szybko odzyskałam sprawność.

W lipcu 2021 byłam już na wakacjach, gdzie w 4 dni przespacerowałam prawie 80 km :) Teraz regularnie jeżdżę rowerem (min. 10 km dziennie), biegam oraz nie stronię od tańca. Ponadto znacznie zmniejszyły się bóle pleców- wcześniej regularnie musiałam odwiedzać fizjoterapeutę. Odkąd zoperowałam nogi - jeszcze nie miałam takiej potrzeby.

 Myślę, że za rok uda mi się wziąć udział w jakimś maratonie biegowym :)

Jagoda

Zabieg: Haluxy

Z Haluksami męczyłam się odkąd pamiętam. Pomimo stosowaniu wielu różnych metod, urządzeń i ćwiczeń choroba się pogłębiała, a ból w niektórych dniach stawał się nie do zniesienia. Utrudniało mi to codzienne funkcjonowanie i uniemożliwiało rozwijanie się w mojej pasji, tańcu. Po konsultacji z dr Michałem Kniaź pomimo, iż miałam dopiero 16 lat zostałam skierowana na operacje usunięcia haluksów.

Mimo wielu obaw i wątpliwości dr Kniaź zajął się wszystkim i pod  najlepszą opieka operacja została bezpiecznie przeprowadzona. Proces rehabilitacji po operacji mimo iż bolesny był warty uzyskanego efektu. Od przeprowadzonego zabiegu nie doskwiera mi już ból, ani żadne dokuczliwe dolegliwości. Po pełnym wyzdrowieniu mogłam z powrotem wrócić do treningów i ze spokojna głowa o swoje zdrowie rozwijać się w tym co kocham.

Opinie

Bardzo polecam. W ciągu 3 miesięcy poddałam się zabiegowi 2 stóp metodą MICA. Zabieg jest bezbolesny, po ok 30 godzinach od zabiegu zaczęłam chodzić bez kul i bez bólu.Więc jeżeli ktoś się zastanawia czy się operować u doktora Kniazia, to TAK - operować się i nie szukać innych rozwiązań.Doktor M. Kniaź jest bardzo profesjonalny, cierpliwy, miły i empatyczny. Wzbudza zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Gosia Czyż

Bardzo polecam. Pan doktor Kniaź jest bardzo profesjonalny, miły i empatyczny. Wzbudza zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Wszystko cierpliwie tłumaczy.W ciągu 3 miesięcy poddałam się zabiegowi 2 stóp metodą MICA. Zabieg jest bezbolesny, po ok 30 godzinach od zabiegu można chodzić. Ja wypożyczyłam sobie wózek na ten czas.Więc jeżeli ktoś się zastanawia czy się operować u doktora Kniazia, to TAK. Zoperować się.

Małgorzata

Serdecznie polecam pana doktora Michała Kniaź. Fachowość, wiedza i ogromne doświadczenie to atuty tego lekarza. Operacja haluksa wykonana bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą usg, bez konieczności narkozy metodą minimalnie inwazyjną MICA. Okres pooperacyjny również bez bólu i bez żadnych powikłań z możliwością chodzenia bez kul 2-3 dni po zabiegu .

Elżbieta Pałęga

Faq

  • Kiedy powinnam pomyśleć o swoich stopach?

    Kiedy dadzą o sobie znać. Prosta odpowiedź. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów i z wyprzedzeniem zacząć działać. Nagniotki na skórze, bóle po długim spacerze, ciemniejszy paznokieć czy chociażby konieczność kupowania obuwia o większym (dłuższym) rozmiarze. NIepokojącym objawem jest także nachodzenie palucha na II palec stopy. Jest to dobry moment na rozpoczęcie diagnostyki oraz zastosowanie metod nieoperacyjnych.

  • Kiedy się operować?

    Najlepszym momentem na leczenie operacyjne jest pojawienie się dolegliwości bólowych utrudniających chód. W tym przypadku deformacja powinna być jeszcze łagodna, niewielka. Im mniejszy stopień deformacji tym łatwiej, przy mniejszej traumatyzacji kości oraz tkanek miękkich można wykonać korekcję stopy. 

  • Czy to boli?

    Zabieg przebiega w znieczuleniu regionalnym, blokada nerwów obwodowych pod kontrolą USG, które same z siebie powoduje brak bólu do kilkudziesięciu godzin. Potem ewentualne dolegliwości bólowe można w łatwy sposób kontrolować farmakologicznie. Nasze pacjentki przyjmują średnio 2 do 4 tabletek leku przeciwbólowego łącznie podczas procesu leczenia.

  • Co mogę po?

    W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu zaleca się odpoczynek z uniesieniem operowanej kończyny. Można poruszać się w specjalnym bucie pooperacyjnym, nawet wyjść na spacer. Specjalne obuwie należy stosować do 6-tego tygodnia po zabiegu.

  • Czy tylko nóż?

    Nie. Każdy zabieg operacyjny powinien być wykonany na podstawie wyraźnych wskazań. Leczenie operacyjne, czy zachowawcze jest zalecane dopiero po skonsultowaniu pacjenta, wykonaniu diagnostyki obrazowej oraz postawieniu rozpoznania. W niektórych przypadkach jest jeszcze za wcześnie na leczenie operacyjne i można uzyskać ustąpienie dolegliwości innymi metodami.

  • Czy już nie za późno?

    Czasami tak. Ale nie oznacza to, że nie można już nic zrobić. Wszystko jest zależne od stopnia deformacji oraz dolegliwości. Jeśli zabieg musiałby być zbyt rozległy, czy obciążający dla pacjenta można mu pomóc leczeniem zachowawczym lub wykonać tylko mniejszą procedurę poprawiającą komfort jego życia.

  • Co trzeba zrobić i ile to kosztuje?

    Zabiegi korekcyjne stóp są zabiegami w większości złożonymi z kilku elementów. Poszczególne czynności dobiera się „a’la carte” w zależności od miejsca i stopnia deformacji, zajęcia stawów chorobą zwyrodnieniową czy innymi obciążeniami zdrowotnymi pacjenta. Ostateczny kształt oraz koszt przedstawiany jest po konsultacji pacjenta, wykonaniu badań obrazowych oraz poznaniu oczekiwań pacjenta.

  • Jedna czy dwie stopy na raz?

    Nowoczesne techniki zabiegowe, w tym małoinwazyjne, z powodzeniem pozwalają na obustronną korekcję. W naszej klinice połowa pacjentek wybiera leczenie obustronne stóp w jednym czasie.

  • Boli w jednym miejscu a tyle trzeba zrobić?

    Skomplikowana biomechanika stopy składającej się z 26 kości oraz licznych więzadeł, ścięgien i mięśni jest jednym mechanizmem. Elementy te współpracują podczas naszego każdego kroku. Stąd dolegliwość, nawet niewielka może być jednym z pierwszych objawów większej patologii rozwijającej się w całej stopie czy nawet podudziu. Jeśli skoncentrujemy się tylko na miejscu bolesnym możemy nie uzyskać oczekiwanego efektu ponieważ nie zlikwidujemy przyczyny schorzenia.

Kontakt

Zadbaj o siebie - umów się na konsultację.

Pani Małgorzata skontaktuje się z Tobą i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.

Efekty

01/01