Metoda MICA/MIC

Co to jest za zabieg?

Zabieg tą metodą polega na korekcji osi pierwszej kości śródstopia oraz palucha poprzez dostęp miniinwazyjny. Zwykle wykonuje się 4 kilkumilimetrowe nacięcia skóry. Cięcia kostne wykonywane są specjalnym obrotowym borem pod kontrolą niskoemisyjnego aparatu RTG. W porównaniu do zabiegów klasycznych nie narusza się stawów, cięcia wykonuje się poza nimi. Pozwala to zachować ich pełną ruchomość oraz zmniejsza dolegliwości bólowe czy czas potrzebny na wygojenie się blizn. Zabieg jest wykonywany w pełnym ukrwieniu kończyny bez konieczności zakładania opaski pneumatycznej na udo celem zatrzymania krążenia oraz krwawienia podczas zabiegu.

Zalety

 • Zabieg MICA jest stosowany w przypadku łagodnej, umiarkowanej oraz w niektórych przypadkach zaawansowanej deformacji palucha koślawego.

 • Zalecany jest u pacjentów z dużymi oczekiwaniami jeśli chodzi o ruchomość palucha, aktywnymi sportowo.

 • Mała traumatyzacja tkanek znacznie zmniejsza ryzyko powikłań związanych z gojeniem się ran. Zabieg zalecany jest przy występującej niewydolności żylnej.

 • Niewielkie nacięcia

 • Ullamcorper pretium, tellus adipiscing pretium cursus elementum rutrum in. Blandit ac molestie dui, placerat posuere cras. Non non habitasse volutpat ut amet et. Ac eu tincidunt tellus tempus vitae diam morbi. Senectus neque, quam massa orci ut.

 • Tristique aliquet pharetra malesuada in amet at accumsan sodales blandit. Iaculis egestas eu lobortis est lorem mauris. Congue egestas in ornare parturient lectus quis nec.

 • Tortor tortor mi sed vitae et dui cursus non dictum. Eu fames tincidunt cras ut. Et, tristique quisque nunc et interdum gravida. Massa faucibus mauris dapibus auctor vitae nulla.

 • Sed sapien feugiat nunc augue nunc, enim. Varius sit malesuada imperdiet dui risus nibh enim ullamcorper nibh. A ipsum sed odio sit et dictum id interdum. Netus amet dui nulla quam vitae. Fringilla sed nibh platea in malesuada nisi venenatis massa. Vitae aliquam.

Ścieżka
zabiegowa

01/01

Przyjęcie do szpitala

Zapraszamy do kliniki w okolicach południa. Pani Aneta będzie na Ciebie oczekiwać. W trakcie przyjęcia pobierzemy krew do badania, wykonamy zdjęcie RTG, odbędzie się konsultacja internistyczny oraz anestezjologiczna. Omówimy także cały pobyt oraz proces przygotowania się do zabiegu.

Dzień operacji

Od samego rana szykujemy się do zabiegu. Zabiegi odbywają się od godziny 08:00 do godziny 14:00 i ich ilość jest ograniczona. Na ustaloną godzinę pielęgniarka przewiezie Cię na salę operacyjną. Zabieg potrwa około godziny. Zaraz po nim pozostaniesz pod obserwacją na sali pooperacyjnej, aż upewnimy się, że bezpiecznie możesz wrócić na oddział. Jest to dzień do spędzenia w łóżku...

Nareszcie do domu

Pierwszy dzień po zabiegu upłynie nam na instruktarzu fizjoterapeutycznym oraz nauce chodu w obuwiu pooperacyjnym. Rehabilitację rozpoczynamy już od rana. Zostanie także wykonane kontrolne zdjęcie RTG. Wypis odbywa się zwyczajowo około godziny 12.00.

Jest się czym pochwalić

Po dwóch tygodniach od zabiegu spotkamy się aby wspólnie obejrzeć nasze stopy. Upewnijmy się, że wszystko przebiega prawidłowo. Zmienimy opatrunki oraz powtórzymy sobie co robić dajej, co już nam wolno, a z czym powinniśmy jeszcze zaczekać.

Cennik

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą
w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.

Bierzemy odpowiedzialność za naszych pacjentów:
w okresie pooperacyjnym, w razie konieczności br ponownego przyjęcia pacjenta do szpitala, w tym również konieczności leczenia operacyjnego nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

 • MIC jedna stopa

  8 160 PLN
 • MIC dwie stopy

  13 420 PLN
 • MICA jedna stopa

  z ewentualnymi procedurami dodatkowymi np. palce młotkowate
  ustalana indywidualnie
 • MICA dwie stopy

  z ewentualnymi procedurami dodatkowymi np. palce młotkowate
  ustalana indywidualnie
 • MICA jedna stopa

  z osteotomią kości piętowej
  15 750 PLN

Historie
pacjentów

01/01

Monika

Zabieg: Haluxy

Nazywam się Monika, mam 38 lata i jestem po korekcji haluksów obu stóp. Haluksy mam odkąd pamiętam, ale nigdy mnie nie bolały, dlatego na początku przeszkadzał mi tylko walor estetyczny i brak możliwości zakupu wymarzonych butów. Większość wizyt w sklepach obuwniczych kończyła się kolejną parą szerokich „człapaków”. Jednak od jakiś trzech lat zaczęłam odczuwać ból z różną intensywnością i zaczęłam poważnie rozważać operację. Przekopałam Internet wszerz i wzdłuż, naczytałam się „strasznych opowieści” o operacjach haluksów, to mnie jednak nie zniechęciło. Po długich poszukiwaniach wybór padł na doktora Michała Kniazia z EuroMediCare we Wrocławiu. Na pierwszej konsultacji Pan doktor przedstawił mi wszystkie dostępne opcje. Po wyborze metody zabiegu opisał go ze szczegółami, cierpliwie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Pobyt w klinice wspominam bardzo dobrze, przytulne sale oraz przemiły i fachowy personel, który był pomocny w każdej minucie pobytu. Stopy bolały przez pierwsze kilka nocy, ale ból był do zniesienia, bardzo szybko odstawiłam środki przeciwbólowe. Stopy były opuchnięte, ale myślałam, że będą wyglądały gorzej. Poza tym mimo szwów widać było, że stópki wyglądają pięknie. Z butami szybko się zaprzyjaźniłam, okazały się bardzo wygodne, po zwolnieniu chorobowym śmigałam w nich normalnie do pracy. Po 6 tygodniach zrobiłam zdjęcie RTG, zapadła decyzja o zdjęciu butów i przejściu na normalne obuwie. Przy dłuższym chodzeniu stopy puchły, ale regularnie stosowałam kompresy chłodzące i z każdym dniem było coraz lepiej. Obecnie jestem 9 miesięcy po operacji, mam swoje wzloty i upadki. Wiem, że wszystko wymaga cierpliwości i czasu, szczególnie powrót do pełnej sprawności, ale ani przez moment nie żałowałam mojej decyzji. Wszystkim jeszcze niezdecydowanym z czystym sumieniem mogę polecić Pana doktora i cały zespół EuroMediCare we Wrocławiu.

Anna

Zabieg: Haluxy

Długo myślałam, że z moimi haluksami się zaprzyjaźniłam i taka "moja uroda". Miałam je od dziecka (wg mamy, pojawiły się już ok 5 r.ż.) i po prostu się przyzwyczaiłam. Nigdy nie nosiłam obcasów, często na lekcjach wf w szkole byłam kontuzjowana, bo krzywo biegałam. Problem nasilił się ok. 20 r.ż., kiedy ból zaczął pojawiać się po większej aktywności - wystarczyło potańczyć, iść na dłuższy spacer podczas wakacji lub na jednodniową wycieczkę w góry. W publicznych szpitalach odsyłano mnie z kwitkiem, że "nie jest jeszcze tak źle", a kolejki odstraszały. Po kolejnych 10 latach ból stawał się już nie do wytrzymania - stopy bolały cały czas, w tym na zmianę pogody. Aktywności fizycznej nie mogłam mieć już żadnej. Wystarczyło przejść się 3 km po parku, by nie przespać z bólu całej nocy i przez następne 2-3 dni leżeć w łóżku. Auta również nie mogłam już prowadzić dłużej niż 1h. W każdym z tych przypadków haluks "rósł" na ok 1-2 tygodnie, że miałam problemy z założeniem obuwia.

Postanowiłam coś z tym zrobić, sprawa była pilna. Po wielu konsultacjach u różnych ortopedów, z polecenia jednego z nich, trafiłam do dr Kniazia. Jak określił: "jak ktoś ma dobrze pani zrobić haluksy, to tylko on". Na pierwszej wizycie od razu wiedziałam, że trafiłam w dobre ręce. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone i ani sekundy nie czułam się zbywana, że "to tylko haluksy".

Operację na pierwszą nogę miałam 26.11.2020, na drugą 15.03.2021. W obu przypadkach szybko odzyskałam sprawność.

W lipcu 2021 byłam już na wakacjach, gdzie w 4 dni przespacerowałam prawie 80 km :) Teraz regularnie jeżdżę rowerem (min. 10 km dziennie), biegam oraz nie stronię od tańca. Ponadto znacznie zmniejszyły się bóle pleców- wcześniej regularnie musiałam odwiedzać fizjoterapeutę. Odkąd zoperowałam nogi - jeszcze nie miałam takiej potrzeby.

Myślę, że za rok uda mi się wziąć udział w jakimś maratonie biegowym :)

Jagoda

Zabieg: Haluxy

Z Haluksami męczyłam się odkąd pamiętam. Pomimo stosowaniu wielu różnych metod, urządzeń i ćwiczeń choroba się pogłębiała, a ból w niektórych dniach stawał się nie do zniesienia. Utrudniało mi to codzienne funkcjonowanie i uniemożliwiało rozwijanie się w mojej pasji, tańcu. Po konsultacji z dr Michałem Kniaź pomimo, iż miałam dopiero 16 lat zostałam skierowana na operacje usunięcia haluksów.

Mimo wielu obaw i wątpliwości dr Kniaź zajął się wszystkim i pod najlepszą opieka operacja została bezpiecznie przeprowadzona. Proces rehabilitacji po operacji mimo iż bolesny był warty uzyskanego efektu. Od przeprowadzonego zabiegu nie doskwiera mi już ból, ani żadne dokuczliwe dolegliwości. Po pełnym wyzdrowieniu mogłam z powrotem wrócić do treningów i ze spokojna głowa o swoje zdrowie rozwijać się w tym co kocham.

Kontakt

Umów się na wizytę

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustal szczegóły oraz termin konsultacji.

Efekty

01/01
Przed/Po
przed po
Przed/Po
przed po
Przed/Po
przed po
Przed/Po
przed po
Przed/Po
przed po
Przed/Po
przed po

Specjalizacja

o sobie

kontakt